Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: FS FUTURE (GPR)  (Okunma sayısı 87364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

theplot1980

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 1
Ynt: FS FUTURE (GPR)
« Yanıtla #30 : 22 Nisan 2012, 03:11:32 »
Ayrica bu makinanin icindeki elektronik aksamin buyuk bir kismi bilgi depolama ve kablosuz gonderme ile alakali geri kalan isin buyuk bir kismini hatta tamamini bilgisayar yazilimi yapiyor cunku bilgisayar kullanmadan once kac adim atilacak gidip geri gelecekmsin diye yada sadece tek yone gidecekmisin diye sorular soruyor ...... yani isn ozu su flc100 un verdigi veriler okm cihazinda hangi formatta bilgi gonderiyor bilgisayar bu bilgileri com baglantilarindan nasil aliyor bunlari cozebilirsek gerisi gelir ........ bendeki makina biraz farkli ekran on tarafta bide bahsedilmemis probu kullanirken bir yonu var dogru yonde kullanilirsa dogru verileri veriyor ben denedim bu cihaz define arama amacli degil zaten bosluk ve odalarin yerini tespit etmek icin kullaniliyor

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #31 : 22 Nisan 2012, 12:13:01 »
alien876 öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Şema için teşekkürler.

pro-TR osilatör kısmını baya düzenlemişsin eline sağlık. Fakat ben de geri kalan opamplı kısmı anlayamadım. Eğer imkanınız varsa sensörü bana bir haftasonu gönderin hem bobin ve kapasite detaylarını çıkaralım hem de şemayı birebir elde edelim.

theplot1980 hocam programın boyutu ne kadar? Eğer fazla ise rapidshare gibi bir upload sitesine upload edip linki buraya ekleyebilirsiniz. Örnek olarak bu programı incelememiz gerektiğini düşünüyorum. İletişimi çözemesek bile buna benzer bir program yazılır problem değil.

Saygılar.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

elektron_58

• Teğmen
  • Teşekkür: 10
« Yanıtla #32 : 22 Nisan 2012, 17:48:27 »
fluxgate sensörlerde biri preampa bağlı alıcı,diğeri osilatöre bağlı sürücü bobin olması gerekir ama..tek bobin varsa gradiometer mantığında çalışıyor olabilir.bu durumda bu cihaz boşluklarda işe yaradığı doğrudur.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #33 : 22 Nisan 2012, 22:06:12 »
elektron_58 hocam fluxgate sensör ile gradiometer arasındaki fark nedir, nasıl bir mantıkla çalışırlar?
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

pro-TR

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 26
« Yanıtla #34 : 22 Nisan 2012, 22:35:49 »
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
alien876 öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Şema için teşekkürler.

pro-TR osilatör kısmını baya düzenlemişsin eline sağlık. Fakat ben de geri kalan opamplı kısmı anlayamadım. Eğer imkanınız varsa sensörü bana bir haftasonu gönderin hem bobin ve kapasite detaylarını çıkaralım hem de şemayı birebir elde edelim.

theplot1980 hocam programın boyutu ne kadar? Eğer fazla ise rapidshare gibi bir upload sitesine upload edip linki buraya ekleyebilirsiniz. Örnek olarak bu programı incelememiz gerektiğini düşünüyorum. İletişimi çözemesek bile buna benzer bir program yazılır problem değil.

Saygılar.

uykusuz ustam bu işe fransız kaldım, şu devreyi bi hale-yola koysakta elimizden geliosa böylesi bir devre de yapabilsek diyorum
Biz Aşkı erostan merostan öğrenmedik.!
Biz Aşkı Mekke'li bir yetimden öğrendik..

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #35 : 22 Nisan 2012, 22:52:07 »
pro-TR alien876 hocam sensörü bana gönderirse bobin ve kapasite değerleriyle birlikte açık şemasını çıkarabilirim. Hatta birebir PCB'si bir çizilebilir.

theplot1980

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #36 : 23 Nisan 2012, 02:30:20 »
Arkadaslar bende bu cihazin walkabout modeli var okm fs future 2003-5 walkabout almanyaya goreve giden bir arkadasa siparis verdim eger bulabilirse flc 100 sensorlerinden istedim sensoru hazir kullanalim gelirse 3 - 5 tane dik proplarda bir tane kullaniliyor hepimize yeter ............. uykusuz hocam bu programi ben senin adrese cd ye cekip yollarim siz siteye eklersiniz yalniz soyledigim gibi crack li oldugu icin virus koruma programlari crack  dosyasini virus olarak algiliyor artik ona gore bir onlem alirsiniz .......... arazide yapilan denemelerde bosluga karsi cok duyarli tunelleri ve odalari cok net derinligine kadar gorsel olarak soyluyor sanirim kullanilmasi zor bir cihaz firma 3d visualizer programinin  kullanma klavuzunu 150 euroya satiyor kurs ucreti ise 500 euro zamanim olursa kullanim klavuzunu da ben hazirlayacagim saygilarimla

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #37 : 23 Nisan 2012, 13:05:24 »
Kullanma kılavuzu olursa çok iyi olur theplot1980.

Ben adresimi özelden yolluyorum size. CD'yi yollarsınız bana ben de buraya eklerim.

satron

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 2
« Yanıtla #38 : 06 Mayıs 2012, 08:45:36 »
tüm okm ürünlerinin manuellerine verdiğim linkten ulaşabilirsiniz abartığınız kadar sağlıklı çalışan bir yazılım değil daha iyi yazılımlarla daha iyi cihaz yapılabilir....siz yinede inceleyin sonra tekrar görüşürüz....bu arada flc 100 ü ben yaptım fakat bobini çok sıkını aynı rezonansı tutturamıyorsunuz...hatta kendi aynı omaj ve özelliklerde sardıçım bobini direk flc100 bobinini söküp denedim inanın çalışmıyor...şemasını çıkardım çok basit bir osilatör ve bir amplifikatörden ibaret ....çok hassa lcr metre ve spectrum analizörle belki eynı değerler tutturulabilir...saygılar....

alien876

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 15
« Yanıtla #39 : 11 Mayıs 2012, 18:51:26 »
merhaba baya zamandır hastamla uğraşıyodum yazamadım uykusuz usta cihazı sana göndermek isterdim fakat bana pil değişimi için gelmişti bende şemayı çıkarttıktan sonra pilini değişip verdim yanlış hatırlamıyorsam bobin 10.36mh 39ohm geliyordu ayrıca şema çizilirken hata olmuş sağ alta doğru 4bacaklı smd bir malzeme var kodu c80 ben ne olduğunu bulamadım şemayı tekrar ekliyorum
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2012, 18:55:14 Gönderen: alien876 »

theplot1980

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #40 : 13 Temmuz 2012, 17:50:08 »
Simdi benim anlamadigim bi olayi sizlerle paylasmak istiyorum okm exp 4000 cihazi ariza yapti arkadas makinaya cok para verdigi icin kolunun altina alip itanbulun yolunu tuttu velhasil arizayi tespit edemediler yok goruntuleme kartinda yok blututh kati yok guc kati yok sensor diyerek makinanin icindeki tum parcalari degistiriyorlar sonuc olorak cihaz calisiyor toplam ikibucukbin lira borc cikariyorlar ........ ben burdan su fikri cikardim makina 22000 euro icindeki parcalar sensor dahil 2500 tl demekki bu cihazin en pahali yeri kutusu :-)

pro-TR

• Yüzbaşı
« Yanıtla #41 : 13 Temmuz 2012, 23:39:44 »
Simdi benim anlamadigim bi olayi sizlerle paylasmak istiyorum okm exp 4000 cihazi ariza yapti arkadas makinaya cok para verdigi icin kolunun altina alip itanbulun yolunu tuttu velhasil arizayi tespit edemediler yok goruntuleme kartinda yok blututh kati yok guc kati yok sensor diyerek makinanin icindeki tum parcalari degistiriyorlar sonuc olorak cihaz calisiyor toplam ikibucukbin lira borc cikariyorlar ........ ben burdan su fikri cikardim makina 22000 euro icindeki parcalar sensor dahil 2500 tl demekki bu cihazin en pahali yeri kutusu :-)

ilginç demekki kutusu 19500 euro, bu teknoloji ne pahalı bişeymiş ya, bizim uykusuz bedavaya verio  :D

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #42 : 16 Temmuz 2012, 13:36:18 »
 :) Maalesef arkadaşlar bu piyasa böyle işte.  [icerim]

theplot1980

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #43 : 17 Temmuz 2012, 17:08:43 »
Simdi ben bu cihazin parcalarini alip ayni cigazi dt2020 nin kutusuna kursam acaba calisirmi kutuda varmidir bi marifet :-)  uykusuz hocam bu cihazlar guvenilir cihazlarmidir

pro-TR

• Yüzbaşı
« Yanıtla #44 : 17 Temmuz 2012, 21:29:59 »
Simdi ben bu cihazin parcalarini alip ayni cigazi dt2020 nin kutusuna kursam acaba calisirmi kutuda varmidir bi marifet :-)  uykusuz hocam bu cihazlar guvenilir cihazlarmidir

usta dt2020 nin fiyatı 20 tl anca, diğer kutu 19500 euroluk kutuyu tutmaz,  :D