Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: IDX VDI PRO  (Okunma sayısı 31562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dekamon

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 4
IDX VDI PRO
« : 10 Mart 2012, 16:04:04 »
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
White's idx pro devresinin bitmiş halini sizlerle paylaşıyorum..Testte kullanılan mineralli kaya ve küp arkasından küçük objeleri rahatlıkla tespit edebildiğini göreceksiniz..Bu testleri piyasadaki bir çok vlf nin geçemediğine tanık oldum..Testi ev içinde yaptıgım için eşik ayarını düşük tuttum..Elektrik hatlarının olmadıgı yerde verim daha da yüksektir..Arasıra gelen rasgele seslerin nedeni,tek başıma çekim yaptıgım için cihaz kamerayı görüyordu..Cihaz oldukca stabil ve kararlı..Gördüğüm en stabil cihaz diyebilirim..Yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim..Kullanılan başlık 26cm..Saygılar..

dekamon

• Onbaşı
  • *
Ynt: IDX VDI PRO
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2012, 16:06:37 »
Arkadaşlar herhangi bir resim dosyasını Lay dosyasına nasıl dönüştürebiliriz..?

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2012, 16:08:18 »
Paylaşım için teşekkürler dekamon. Cihaz gayet performanslı görünüyor. Kullandığınız dokümanların son halini burada paylaşırsanız yapacak olan arkadaşlara referans olmuş olursunuz  ;)

Ayrıca bir de devrenize DM-1 i bağlarsanız deymeyin keyfinize  :)

Resim dosyalarını pcb formatına çevirme olayını önceden ben de çok araştırmıştım fakat maalesef ben de performanslı bir yazılım bulamadım. Manual çizmek daha kısa zaman alıyor.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

dekamon

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2012, 16:31:59 »
Uykusuz usta,yaptıgım devre budur..Bobin ölçülerini veriyorum..Tx:0.587mH Rx=35.5 mH
Yapmak isteyen arkadaşlara takıldıkları yerde yardım ederim..Devre arazidede sorunsuz çalışıyor..Minerale kesinlikle ötmüyor.Parazit hiç yok..Derinliği piyasadaki gördüğüm vlflerden çok iyi..Ayrım kalitesi müthiş..Söylediğiniz gibi sizin tasarladıgınız ekranlı Dım-1 devreside takılırsa çok şahane olur..
Bana önerebileceginiz pcb çizme programı hangisi olabilir..?Bu arada dım-1 dökümanları varmıydı bu devreye Dım-1 takıp bir video çewkeyim sizler için..SAYGILAR..

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2012, 16:42:38 »
Paylaşım için teşekkürler dekamon,

DM-1'in tüm dokümanlarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sonucu merakla bekliyoruz  ;)

Ben Altium Designer kullanıyorum. Kullanılması ilk başta zor gelebilir fakat PCB tasarımı konusunda önder olan programlardan biridir. Fkat ISIS ve ARES programları ile de hızlı, kolay bir şekilde güzel PCB'ler hazırlayabilirsiniz.

Saygılar
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

dekamon

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2012, 14:26:43 »
Arkadaşlar pcb kart bastıracagım,önerebileceginiz işçiliği kaliteli ve uygun fiyata pcb kart yapan yer ismi söylerseniz memnun olurum..saygılar..

Controller

• Administrator
  • Teğmen
  • Teşekkür: 22
    • Lugatek
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2012, 14:53:12 »
Arkadaşlar pcb kart bastıracagım,önerebileceginiz işçiliği kaliteli ve uygun fiyata pcb kart yapan yer ismi söylerseniz memnun olurum..saygılar..

dekamon,
megasistem pcb, gayet iyi işçilik çıkarıyorlar fiyatı da uygun
iyi çalışmalar.
Ä°letişim / Contact: satis@lugatek.com

reis_43

• Er
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2012, 01:53:53 »
MRB YAPTIАIM IDX PRO FİZHER CZ SERİSİ BAŞLIАIYLA TEST VİDEOSU

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2012, 13:29:28 »
Güzel çalışma olmuş reis_43, eline sağlık. DM-1'i bu devreye bağlamayı düşünüyor musunuz?

tekin_efe

• Çavuş
  • **
    • http://defineturk.com/forum/index.php
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2012, 15:37:55 »
White's idx pro devresinin bitmiş halini sizlerle paylaşıyorum..Testte kullanılan mineralli kaya ve küp arkasından küçük objeleri rahatlıkla tespit edebildiğini göreceksiniz..Bu testleri piyasadaki bir çok vlf nin geçemediğine tanık oldum..Testi ev içinde yaptıgım için eşik ayarını düşük tuttum..Elektrik hatlarının olmadıgı yerde verim daha da yüksektir..Arasıra gelen rasgele seslerin nedeni,tek başıma çekim yaptıgım için cihaz kamerayı görüyordu..Cihaz oldukca stabil ve kararlı..Gördüğüm en stabil cihaz diyebilirim..Yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim..Kullanılan başlık 26cm..Saygılar..

hocam arazi denemesi yaptınızmı birde arazide video çekseniz. masa başında denen dedektör pek güven vermiyor araziyle masa arasında dünya kadar fark çıkıyor çoğuda fiyasko hayalkırıklığı

reis_43

• Er
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #10 : 27 Mart 2012, 02:47:06 »
Güzel çalışma olmuş reis_43, eline sağlık. DM-1'i bu devreye bağlamayı düşünüyor musunuz?
düşünmezmiyim Uykusuz usta bir şekilde senden temin ederim  sende yardımcı olursun heralde  ;)

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #11 : 27 Mart 2012, 15:05:11 »
reis_43 her zaman yardımcı oluruz. İstersen gönder devreyi ben monte edeyim böylece aynı projeyi yapmayı düşünen arkadaşlara referans olmuş olursunuz.

dekamon

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Nisan 2012, 21:41:29 »
Tx=0.70mm telden sarılacak..indüktans 0.587mH olacak 1mf paralel takılacak
rx= 0.22mm telden sarılacak ..İndüktans 35.5mH olacak 33nf paralel takılacak
Tx frekansı 6.57 khz
tx amlitüd=ac4.85v
ne5534 yerine op177
lf347 yerine lmc6484
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2012, 21:44:46 Gönderen: dekamon »

tekin_efe

• Çavuş
  • **
    • http://defineturk.com/forum/index.php
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2012, 16:24:18 »
Tx=0.70mm telden sarılacak..indüktans 0.587mH olacak 1mf paralel takılacak
rx= 0.22mm telden sarılacak ..İndüktans 35.5mH olacak 33nf paralel takılacak
Tx frekansı 6.57 khz
tx amlitüd=ac4.85v
ne5534 yerine op177
lf347 yerine lmc6484

sayın dekamon bu devrenin toprakta testinin videosunu çekebilirimisiniz ? birkerede para sabit başlığı hareket ettirin . para yerde başlık hareketli olsun aynı verimi alabilecekmisiniz toprağa gömmeye gerek yok parayı araziyede çıkmayın evde çekin videosunu
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2012, 16:27:04 Gönderen: tekin_efe »

dekamon

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2012, 02:10:38 »
Merhaba Tekin_efe..
Söylediğiniz testleri gerçek arazi koşuları içinde yapacaktım..Yalnız kar kış yüzünden bir türlü araziye çıkıpta bu tür arazi videoları çekemedik..Artık bundan sonra en kısa zamanda White's ıdx pronun arazi testlerinide videolu şekilde sizlerle paylaşacagım..Whites gerçek arazi koşullarında çalışabilen bir cihazdır..Herhangi bir parazit yapmamaktadır..Yalnız bu söylediğimi destekler video çekimlerim olacak..Bir daha önemli bir gelişme kaydettim..Güzel bir vlf tasarımı yaptım uzun süreden beri çalıştıgım bu devreyide siz arkadaşlarla test videolarınıda paylaşacagım..Şuan kendi tasarladım bu vlf piyasadaki en derin vlf olacak..Bunuda yakında göreceksiniz arkadaşlar..Bütçenize uygun sorunsuz çalışabilen bir vlfye en kısa zamanda burda göreceksiniz..Bizi izlemeye devam edin..Herkese iyi çalışmalar..Kolay gelsin..