Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: 3.5 Kilometre Wifi bağlantı  (Okunma sayısı 13776 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tesla^Pulse^Coil

• Teknik Destek
  • Yüzbaşı
  • Teşekkür: 117
Ynt: 3.5 Kilometre Wifi bağlantı
« Yanıtla #30 : 12 Şubat 2015, 03:57:55 »
  Airties 205 modemlerinin MESH özelliğini kullanarak kapsama alanını genişletmek için kullanıyorum
bunların üzerinde 2 adet anten mevcut kapsama alanları  güzel bu antenlerden 1 tanesi veri alışını diğeride
  aktarımını sağlıyor modemi kulanmak istediğiniz nokta alıcı ile arasında çok fazla engel var ve sinyal seviyesi düşük ise
resimdeki mevcut alıcı yada vericin antenlerini söküp normal anten kablosunun bağlantısını yapabileceği F soketlere uygun
  birleştirici aparatlardan monte ederek ucuz yollu işinizi çözebilirsiniz normal uydu anten kablolarında hiç bir sorun çıkarmadığı gibi
piyasadaki hazır kablolardan çok daha ucuza ve standart boydaki kablo uzunluklarına bağlı kalmadan istediğiniz noktaya
  taşıyabilirsiniz en uzun kullandığım mesafe 35 - 40 mt sıkıntı yok verimi gayet güzel 100mt olsa kullanabilir  bana göre
40 mt en alt kattan çatıya istediğiniz noktaya kadar çekmenize yeter li modemin uygulanmış hali için  2 resim ekliyorum 
  daha önceki resimlerdeki apararatlarla uygun hale gelmiş oldu
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2015, 04:10:11 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
---------------------------------------------------------------------

wtrk

• Teğmen
  • Teşekkür: 21
  • Kutsal Topraklarda
    • Web Sitem
« Yanıtla #31 : 16 Şubat 2015, 11:31:34 »
  Airties 205 modemlerinin MESH özelliğini kullanarak kapsama alanını genişletmek için kullanıyorum
bunların üzerinde 2 adet anten mevcut kapsama alanları  güzel bu antenlerden 1 tanesi veri alışını diğeride
  aktarımını sağlıyor modemi kulanmak istediğiniz nokta alıcı ile arasında çok fazla engel var ve sinyal seviyesi düşük ise
resimdeki mevcut alıcı yada vericin antenlerini söküp normal anten kablosunun bağlantısını yapabileceği F soketlere uygun
  birleştirici aparatlardan monte ederek ucuz yollu işinizi çözebilirsiniz normal uydu anten kablolarında hiç bir sorun çıkarmadığı gibi
piyasadaki hazır kablolardan çok daha ucuza ve standart boydaki kablo uzunluklarına bağlı kalmadan istediğiniz noktaya
  taşıyabilirsiniz en uzun kullandığım mesafe 35 - 40 mt sıkıntı yok verimi gayet güzel 100mt olsa kullanabilir  bana göre
40 mt en alt kattan çatıya istediğiniz noktaya kadar çekmenize yeter li modemin uygulanmış hali için  2 resim ekliyorum 
  daha önceki resimlerdeki apararatlarla uygun hale gelmiş oldu

Tesla usta doğru mu anladım ;
30-40 metrelik uydu antenkablosunu F socket ile çevirip Modeme takıyoruz, diğer ucunuda çatıya ucu boş bir şekilde bırakıyoruz , bu şekilde yayın yapma alanımız genişliyor değil mi ?
No Body Can Stop Me!!!

Tesla^Pulse^Coil

• Teknik Destek
  • Yüzbaşı
  • Teşekkür: 117
« Yanıtla #32 : 18 Şubat 2015, 00:26:16 »
selam
modemin gücünde bir artış olmuyor buradaki amaç alıcıyla verici arasındaki kablosuz iletisiminde antenlerin
birbirlerini görebileceği noktalara taşımak her türlü sinyalleri engelleyici noktaları ortadan kaldırmak
resimdeki gördüğün modemin alıcı antenini iptal edip soketli hale getirdim
bu uygulamada yapdığım iş mevcut internetin olduğu yerden karşı binada zemin kat arka tarafta  wireles
sinyalerin ulaşamayacağı bir noktadaki ev içinde kullanıcılara rahatca interneti vermek oldu
bina içinden dış kapıya çektim alıcı modeme gelen anten kablosuyla ev içinde
bir konuma koyduğumuz aktarım acces pont yerine kullandığımız modemle
 artık evde kendi interneti varmış gibi rahatca her cihazını kablosuz olarak bağlanıp kullanabiliyor
30-40mt kullandığım kablo metrajı sorunsuz aktarım yapıyor
wireles cihazlarının antenleri içinde sadece 10cm kablo ucu var  bizde o yüzden kablonun
 son kalan kısmını 10-20 cm lik kısmının
dış folyosunu sıyırıyoruz  ben aynı düzenekle kuş bakısı 500mt uzakta aynı interneti suan kullanıyorum
anten uclarını catıya pencere dışına balkona bu sekilde taşıyarak gördürebilirisiniz
-------------------------------------------------------------
wireles sinyal kalitelerini görebilmeniz için internette bir çok program var
ben linkteki programı kullanıyorum
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2015, 00:46:29 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »
---------------------------------------------------------------------

wtrk

• Teğmen
  • Teşekkür: 21
  • Kutsal Topraklarda
    • Web Sitem