Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: Akü şarj devresi  (Okunma sayısı 8366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: Akü şarj devresi
« Yanıtla #15 : 16 Haziran 2013, 18:21:09 »
Asenkron syo senkronlama devresini geliştirme aşamasında iken sadece bir aküden faydalanabileceğimizi, bu aşamada bir panele ihtiyaç duyulmayacağını söylemiş. Senkronizeli inverter devresi problemiz bir şekilde tasarlandıktan sonra şarj kontrol devresi için belki bir güneş paneline ihtiyaç duyulabilir belki duyulmayabilir de... Geliştirme aşamasında...
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

asenkron

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 8
« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2013, 22:18:53 »
      kusura bakmayın başlığa bakınca akü şarj edicegimizi sanıyodum.müdahil olmayayım bu aralar herkes gergin.kolay gelsin.
Orfoz, lagos kurtuldu / lüfer için kara göründü / şimdi eyleme katıl / göster gücünü Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

syo

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #17 : 17 Haziran 2013, 08:56:43 »
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
      kusura bakmayın başlığa bakınca akü şarj edicegimizi sanıyodum.müdahil olmayayım bu aralar herkes gergin.kolay gelsin.
Estagfirullah Asenkron ustam, önce öyle başladık ama mustafa konuyu yönlendirince bu şekle döndü.On grid inverterlerden haberim vardı ama böyle küçük olanlarını görmemiştim.Bende bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa hepimize faydalı olur diye düşündüm.
Piyasada aküden 220v ta çevirip kullanılan ve satılanlar var ama bunlarda senkronlama olmadığı için birde tam sinüs olmadığı şebekeyle karşılaşınca zarar görüyorlar biz bu karşılaştırma nasıl yapılıyor o kısmını çözersek piyasadaki ucuz tam sinüs off-grid leride kullanabiliriz aslında.
Birde piyasadaki satılan ucuz inverterler kare dalga üretiyor.Çalışma yapacaksak tam sinüs üretenlerinden almamız gerekir yoksa bir işe yaramaz.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2013, 09:06:17 Gönderen: syo »

syo

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #18 : 10 Temmuz 2013, 08:39:16 »

Bu aletten 1 tane getirttim. Aküyü veya paneli bağlayınca çıkış vermiyor. Elektriğede bağlayınca önce üzerindeki yeşil led yanıp yanıp sönüyor yani kontrol ediyor daha sonra devreye giriyor.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2013, 08:46:33 Gönderen: syo »