Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: Alonso pd Dedektör  (Okunma sayısı 3460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tusker

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 0
Alonso pd Dedektör
« : 21 Temmuz 2016, 15:56:00 »
Bu devreyi emek verip yaptım. Şu haliyle oldukça zor inşaasına rağmen omega bobininide sardım. Ancak tx vede rx i akort ederken sanırım üstüne fazla silikon sıktım vede sinyalin acaba yansımasınımı bozdum anlamış değilim. Rx bobinini söktüm şuanda cihazda rezonas ledi söndü. Bu bobinleri ilk ayarlıyıp silikon sıktığımda sensivitiy potu ile ayar yapıp çok az seviyede işlem yapıyordu. Sonuna kadar çevirdğimde potu cihaz susmuyordu. Acaba tam anlamı ile bunun geoteck teki çevirimlerini yapan varsa iyi olur.
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

Buda devre şemaları : 

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: Alonso pd Dedektör
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2016, 11:54:25 »
Merhaba
Devrenin test videolarını izledim bana pek inandırıcı gelmedi. Devre şamasına da baktım pek bir mantık çıkaramadım.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

tusker

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 0
Ynt: Alonso pd Dedektör
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2016, 22:12:34 »
Haklısın devre çalışmadı...... Yanlız devrenin şemasına bakınca  tane alıcı var bir tane osilatör var. Alıcı kısımının birisi hz. Diğeri ise Rod çubuklu olan kısım ise yüksek frekans ama frekansı ölçemedim. Sinal jenaratörüne bağlıyıp test etmek gerekiyor yada simulasyonda. Ancak bu devrenin çalışmadığı kesinleşti .... Kimse boş yere uğraşmasın geri söktüm. Ayrıca Mineoro var Atmega'lı kısımı simule ediyorum ama çalışmadı sanki. Buna nasıl mantık yürütürüz?