Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: VLF DEDEKTÖR BAŞLIK SIFIRLAMA  (Okunma sayısı 3028 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

değmenci

• Er
  • Teşekkür: 0
VLF DEDEKTÖR BAŞLIK SIFIRLAMA
« : 16 Şubat 2012, 14:45:31 »
 Selam arkadaşlar sizlerden vlf başlık sıfırlarken ortamı nasıl parazizsiz stabil bir ortam yaratıyorsunuz  vlf başlık yapan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim .Evde kombi çalışıyor bir ayar bozukluğu yaşıyorum televizyonu kapatsan alk katta üs katta var buzdolabı var    sizlerin ayrdımlarınızı bekli yorum ev ortamında başlık sıfırlarken acaba diyorum 1m3 lük bir almunyum  kutu içerisinde yapsam olurmu yada boş buzdolabı kutusunda kartonun dışını aliminyum folyo ile kaplasam olurmu
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2012, 14:50:26 Gönderen: deðmenci »

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: VLF DEDEKTÖR BAŞLIK SIFIRLAMA
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2012, 16:23:43 »
Selam

Ben başlığı sıfırlarken çevredeki cihalzarın çok da bozucu etki göstereceğini düşünmüyorum. Zaten VLF dedektörler bobin sinyalini binlerce kat kuvvetlendirildiği halde taş çatlasa 1.5- 2 metreden algılama yapabiliyorlar. Kaldı ki siz sıfırlama yaparken direkt alıcı bobin çıkışına bakıyorsunuz. Bu durumda çevredeki metallerin hiç etki bile etmeyeceğini düşünüyorum.

Elektriksel gürültüden basediyorsanız zaten sinyali ve elktriksel gürültüyü skopta görüyorsunuz bu da sorun çıkarmaz. Başlığı bence metallerden bir metre uzakta tutsanız sıfırlama için yeterli olacaktır.  ;)

Saygılar.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

değmenci

• Er
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2012, 19:39:51 »
TEŞEKKÜRLER UYKUSUZ KARDEŞİM

asenkron

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 8
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2012, 10:10:13 »
  bobın sıfırlarken vlf ler ıcın plastık masada yapıyorum .bırer metre her yönden metal görmıyecek ve buyuk metal olmayacak sekılde dıkkat edınce sorun olmuyor.rx akortunu yaparken genıs band ayarlamalısınız sallamalı makınalarda.tx frekansına 600-700 hz bazen 1k. deger ılave ettıgınızde sorunsuz algılama yaparsınız.sıcaklık buyuk etkendır osclerde .ev ortamında ayarladıgınız baslık bu soguk havalarda dısarda mesafe kaybedecektır.sıcaklıkla mv degıstıgını unutmayın.
Orfoz, lagos kurtuldu / lüfer için kara göründü / şimdi eyleme katıl / göster gücünü Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın