Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: cut off  (Okunma sayısı 3445 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omeraytar

• Er
  • Teşekkür: 0
cut off
« : 18 Eylül 2013, 16:05:10 »
arkadaşlar merhabalar

enjeksiyonlu arabalarda cut off sistemi mevcuttur. rampa aşağıya veya düz yolda ayağınızı gazdan çekince araba devir saati 2000 nin üzerinde gidiyorsa ateşlemeyi ve yakıtı keser. benim arabam vegadır ve aynı sistem bendede mevcuttur (benzinde sıkıntısız çalışmaktadır). arabada tek nokta lpg takılı olduğu için rampa aşağıya inerken ayağımı gazdan çekince ateşlemeyi kesiyor ama lpg akışını kesmiyor. benim sizden ricam ateşleme kesildiği zaman buji kablosundan veya devirsatinden sinyal alarak röle açıp kapatmam gerekiyor bu şekilde bir devre önerebilirmisiniz. teşekkürler

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: cut off
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2013, 07:41:10 »
Merhaba

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Buji kablosundan sinyal alınıp bir röleyi çektirip bıraktırtmak kolay iş. Fakat bunu LPG kiti üreten firmaların yapmamalarında bir sebep olabilir mi? Ben arabalardan pek anlıyor sayılmam. Böyle bir devre tasarlayabiliriz fakat bundan önce bir problem çıkarıp çıkarmayacağını kesinleştirmek lazım  [yazarim_cizerim]
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

omeraytar

• Er
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2013, 08:43:32 »
merhaba

Hoşbulduk. aslında bu sıralı sitem lpglerde gerçekleşiyor. hatta ustasına bağlı olarak tek nokta lpg araçlardada oluyor yanlız aracın enjeksiyonlu olması gerekiyor. (karbüratörlü araç sahipleride kendi uğraş ve becerilerine göre kendi arabalarına uygulaya biliyorlar)  sizden ricam buji kablosundaki sinyal ile veya devir saatinden alınan sinyal ile röleyi açıp kapatabilmem gerekmektedir. istediğim devrenin çalışma şekli buji kablolarına sardığım kablo devreye sinyal gönderecek araç çalışırken röle açık duracak. Araç 2000 devir üzrinde ayağım gazdan çekilmiş şekilde ilerlerken (rampa aşağı) bujilerde ateşleme olmayacak ve devre röleyi kapatmış olması gerekiyor. Ben elektronik devrelere ve uğraşlara çok meraklı bir insanımdır inşallah sizinde bu konularda yardım edeceğinizi bilmek sevindirici.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2013, 09:05:30 »
Hocam devreyi yapmak kolay. Zaten şu an  2000 devirde gaz kesildiğinde yani kompresöre binince ateşlemeyi kesen  hali hazırda bir sisteminiz mevcut değil mi? Biz sadece buji kablosundan sinyal alıp bir röle kapatıp açacağız. Yanlış mıyım?
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

omeraytar

• Er
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2013, 09:10:24 »
doğrudur aynen dediğiniz gibi olacak.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2013, 20:06:44 »
Tamamdır hocam ilk fırsatta bir şeyler yapmaya çalışacağım.

omeraytar

• Er
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2013, 09:06:49 »
teşekkürler