Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: Çin Malı Android 4 Tablet ile Turcell 3G Vinn (Huawei E173)  (Okunma sayısı 11272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wolfakin

• Er
  • Teşekkür: 0
Ynt: Çin Malı Android 4 Tablet ile Turcell 3G Vinn (Huawei E173)
« Yanıtla #15 : 11 Aralık 2012, 10:19:22 »
mobile ağlar menüsünün ekran görüntüsünü atabilirmisin.
zaten modem yokkende mobile ağlar bölümüne giriliyor 3 tane içeriksiz seçenek var okadar..
bide vodafone için apn ayarları için yardım alabilirmiyim..
** ya bide konuyla alakası yok ama bizim tabletin özelliklerinde bluetooth var diyo ama ben açamadım..**
 ya bide imeı numarası ile bi flash numarası çıkardık ya güncelleme yaparken gerekir diye, ben güncellemeleri yaparken hiç sormadı [alala?]

anlıkileti

• Er
« Yanıtla #16 : 11 Aralık 2012, 15:49:54 »
Piranha sık sorulan sorularda otomatik dosya sistemi konusunda gerekli açıklama yapılmış android işletim sisteminde 3g modem kullanabilmek için bazı 3g modemlerde otomatik dosya sistemini iptal etmek gerekiyor. Piranha nın hazırladığı video ve programı Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın adresinden indirip 3g modeminizin otomatik dosya sistemini iptal edebilirsiniz.

smit

• Administrator
  • Çavuş
  • Teşekkür: 32
    • Serbest Ucus Teknolojileri
« Yanıtla #17 : 12 Aralık 2012, 19:19:02 »
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
mobile ağlar menüsünün ekran görüntüsünü atabilirmisin.
Benim tabletin ekranı kırıldığı için ekran görüntüsü atamıyorum ne yazıkki
zaten modem yokkende mobile ağlar bölümüne giriliyor 3 tane içeriksiz seçenek var okadar..
Modem yokken mobil ağlar "3G ayarları" yani APN ayarları yapacağın menü gözükmez. Büyük ihtimalle başka bir yere bakıyorsun.
bide vodafone için apn ayarları için yardım alabilirmiyim..
İsim : Vodafone internet
APN: internet
Kullanıcı adı: Vodafone
şifre: Vodafone
MCC: 286
MNC: 02
Oynatma türü : PAP veya Chap
APN : Türü internet

birde böyle güzel bir site var simulasyonda uygulama yapabiliyorsun ekrandaki telefonun üstündeki menülere basarak adım adım nasıl yapıldığını anlatıyor.

** ya bide konuyla alakası yok ama bizim tabletin özelliklerinde bluetooth var diyo ama ben açamadım..**
tablette bluetooth yok orda yazdığına bakma
ya bide imeı numarası ile bi flash numarası çıkardık ya güncelleme yaparken gerekir diye, ben güncellemeleri yaparken hiç sormadı [alala?]
bazı modemlerde istemeyebiliyor. Turkcell2inkinde istemişti demekki Vodafonunkinde istemiyor.

wolfakin

• Er
« Yanıtla #18 : 13 Aralık 2012, 11:00:28 »
yok ya olmadı, bide üstüne modemi bozduk modemin kendi hafızasına mobile partneri kurdu onuda eski vodafonun exe si ile değişemiyorum şimdi değil tablet laptopda tanımıyor..
bu arada modemi tablete takınca "not found port-modem gibi bişiler çıkıyor...
manuel olarak portun yolunu yazdım ama yemedi gedede..
kafayı yedim vala 3 gündür olmadı..

sekerahmet

• Er
« Yanıtla #19 : 29 Aralık 2012, 21:45:47 »
Sayin Smit, dediklerinizi aynen uyguladim ve vodem takamiyorum diye iade etmek istedigim cihazimi sizin sayenizde sevmeye basladim, bu mesaji xperia x2 cihazimdan vodem k3565 kullanarak yaziyorum. Cok ama cok tesekkurler, Allah razi olsun. Bu mesaji yazmak icin de siteye uye oldum. (Turkce karakter yok klavyemde kusura bakmayin) Saygilarimla...

smit

• Administrator
  • Çavuş
« Yanıtla #20 : 30 Aralık 2012, 10:43:47 »
Sayin Smit, dediklerinizi aynen uyguladim ve vodem takamiyorum diye iade etmek istedigim cihazimi sizin sayenizde sevmeye basladim, bu mesaji xperia x2 cihazimdan vodem k3565 kullanarak yaziyorum. Cok ama cok tesekkurler, Allah razi olsun. Bu mesaji yazmak icin de siteye uye oldum. (Turkce karakter yok klavyemde kusura bakmayin) Saygilarimla...

sekerahmet ben teşekkür ederim zahmet edip cevap yazdığın için . Amacım yardımcı olabilmekti ne mutlu bana :)

anlıkileti

• Er
« Yanıtla #21 : 18 Ocak 2013, 21:17:32 »
Arkadaşlar piranha sitesinde sık sorulan sorularda 3G modem modelleri için yazılım yayınlamışlar, MF190 içinde mevcuttu ayrıca yazılım dosyası içinde modeme yazılım yüklemek için detaylı kullanma klavuzu hazırlamışlar helal olsun çalışıyor adamlar. Kısacası kullanıcısını düşünen firma.

anlıkileti

• Er
« Yanıtla #22 : 20 Ocak 2013, 17:38:07 »
Arkadaşlar Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın adresine girin tabletinizi seçin destek bölümüne tıklayın sık sorulan sorulara girin burada yazılım ve anlatımyla 3G modeminizi %100 çalıştırabileceksiniz. MF190 modelini sorunsuz çalıştırdım.

ceyco

• Er
« Yanıtla #23 : 20 Şubat 2013, 18:55:05 »
       Smit kardeşim Huawei e173 modem kullanıyorum.Tabletim ise Piranha Business Tab 7" . Vınn'ımı tablete takıyorum vınn'ın ışığı mavi yanıyor ama sağ alt köşeye 3G sembolü gelmiyor.Mobil ağlar'da apn'ler arasında turkcell var seçiyorum onu ama yine sembol gelmiyor.Lütfen yardım edermisin.
      Şimdiden teşekkürler...

erkancanca

• Er
« Yanıtla #24 : 05 Mart 2013, 17:23:29 »
Elimde vodafone k3773 vin adaptör var tablet pcme taktıgımda internete giremiyorum denemedigim yöntem kalmadı yardımcı olursanız sevinirim cihazı usb kablosuyla android tablete taktıgımda hasarlı sd kart yazıyor günlerdir ugrasıyorum şimdiden teşekkur ederim

locker_yavuz

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 3
« Yanıtla #25 : 05 Mart 2013, 21:27:01 »
Elimde vodafone k3773 vin adaptör var tablet pcme taktıgımda internete giremiyorum denemedigim yöntem kalmadı yardımcı olursanız sevinirim cihazı usb kablosuyla android tablete taktıgımda hasarlı sd kart yazıyor günlerdir ugrasıyorum şimdiden teşekkur ederim

sizin wın adaptörünüz arızalıdır büyüh ihtimalle kardeş..adaptörü taktıgınızda aygıt yöneticisinde aygıt görünüyomu ??
!!..locker_yavuz..!!

erkancanca

• Er
« Yanıtla #26 : 06 Mart 2013, 14:54:28 »
hocam bilgisayarda windows işletim sistemli bir pcde çalışıyor vınn tablette sorun yaşıyorum

koroglu87

• Er
« Yanıtla #27 : 27 Mart 2013, 13:04:18 »

sizin wın adaptörünüz arızalıdır büyüh ihtimalle kardeş..adaptörü taktıgınızda aygıt yöneticisinde aygıt görünüyomu ??

/quote]

aynen arkadaslar bende de evo pad t7000 tablet var gecen hafta hepsiburada dan vodefone k3773 vodem aldım tabletim görmüyor. apn felan hepsini denedim uzun süre bekliyorum baglantı gerceklestirelemedi gibi bi yazı gelio. smit arkadasın dediğini yapmak istiyorum ama veridği sitede k3773 için herhangi bir yazılım yok ne yapmam gerekli ?

smit

• Administrator
  • Çavuş
« Yanıtla #28 : 28 Mart 2013, 07:46:51 »
Merhabalar
koroglu87 ve erkancanca
TAblet k3773 ile çalışmayabilir. desteklenen modemler listesi içerisinde K3773'ü göremedim. Dediğiniz gibi sitedede güncellemesi yok. O yüzden yardımcı olamayacağım.

ceyco
Aynı tableti ve modemi kullanarak bağlantı kuranlar var. demekki sen bir yerde hata yapıyorsun. Bakma bir açıklaması yok.

koroglu87

• Er
« Yanıtla #29 : 28 Mart 2013, 08:36:03 »
eyw kardeşim saolasın uzun süredir ugrasıyorum belki yaparım die ama bıktım artık pes ediyorum
  [UU]