Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: MAG3110 Magnetometer Sensörü Hakkında  (Okunma sayısı 4393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zgr2259

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 1
MAG3110 Magnetometer Sensörü Hakkında
« : 17 Ağustos 2016, 16:19:35 »
Uykusuz Ustamın Daha Önce Bu Sensör İle Çalışması Vardı sensör hakkında izlenimleriniz Nedir?Bu Sensörden Daha Hassas ıc Tabanlı Magnetometer Sensörü Varmıdır Şimdiden Teşekkürler...

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: MAG3110 Magnetometer Sensörü Hakkında
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2016, 22:59:01 »
Teknoloji her geçen gün gelişiyor yeni ürünler çıkıyor. Ben o çalışmayı yaptığım yıllarda en hassas ve bulunabilir sensör buydu.  Çok daha hassas sensörler piyasada mevcut. Fakat hassasiyet olarak gürültü olarak analog sensörlerin yerini ne kadar tutabilir bilmiyorum  ;)

Digikeyin filtreleme özelliğini kullanarak araştırma yapabilirsiniz.
Ben de belki ilerleyen günlerde benzer bir ürünümüz ile kısıa bir video çekebilirim.

Saygılar.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

zgr2259

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2016, 14:07:01 »
Ustam Digikeyi Biraz İnceleme Fırsatım Oldu Fakat DataSheetleri İncelediğimde MAG3110 dan Daha Hassas Bir Sensör Bulamadım Bu Konuda Yardımcı Olabilirsiniz... Ayrıca Bu Sensörlerin Algılama Mesafelerini Arttırmak İçin Herhangi Bir Yöntem Bulunuyormu Yada Preamp ile Sensörün Algılama Mesafesi Arttırılabilirmi...
Saygılar...

zgr2259

• Onbaşı
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2016, 14:09:37 »
Olabilirmisiniz Yazıcaktım Özür Dilerim...

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2016, 14:41:28 »
Merhaba
İlgilenmeyeli baya zaman oldu ama demekki hala en baba sensör bu gibi duruyor.
Mosuer, farnel gibi yerlerden de bakmanızda fayda var. Ya da üreticilerin sitelerine girip manyetik ürünlerini de inceleyebilirsiniz bu daha doğru bir araştırma olacaktır zira digikey gibi yerlerde stokta bulunmuyorsa ürünü göremeyebilirsiniz.

Bu ürünlerde gürültü büyük problem. Yükseltme işlemi olabilmesi için analog çıkış gerekli. Fakat gürültüyü de yükselteceğiniz için sıkıntılı maalesef.

Hassasiyet istiyorsanız bobinli sistemlere yönelmelisiniz. Bu tür sensörler ancak pusula ya da konumlandırma sistemlerinde kullanılabiliyor.

Diğer bir problem ise hafıza problemi. Yüksek bir manyetik alana maruz kaldıklarında hassasiyet ve offsetleri değişebiliyor. Bunları sıfırlamak için sıfırlama fonksiyonları ile sensörü sıfırlamanız gerekiyor. Bu da çekim esnasında hassasiyetin sabit kalmaması durumundan dolayı hatalı görüntüler ortaya çıkarabiliyor.

Saygılar.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

Savannah

• Er
  • Teşekkür: 0
  • İyi ki Lugatek Üyesiyim :)
« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2016, 10:03:15 »
Webmaster Help Forum to find someone to wait for the good of the forum.
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın