Welcome, Ziyaretçi

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Metal Dedektörü Sistemleri / Ynt: PIM-2 Dijital Pulse İndüksiyon Metal Dedektörü
« Son İleti Gönderen: bipper 30 Kasım 2021, 23:31:24 »
Ustalarım bir de bu devrenin çalışma voltajı maximum kaç olmalı? Elimde 4s li ion batarya var, bununla kullanabilir miyim? Tam dolu değilken fotoğraftaki gibi 14.6V sorun olmuyor. Sahada denemedim, performans artışı mümkün oluyorsa ne yapmalıyım?
2
Metal Dedektörü Sistemleri / Ynt: PIM-2 Dijital Pulse İndüksiyon Metal Dedektörü
« Son İleti Gönderen: bipper 30 Kasım 2021, 23:02:12 »
Bobin 500uH yazmışım 600uH olacak.
3
« Son İleti Gönderen: bipper 30 Kasım 2021, 22:44:34 »
Arkadaşlar ve ustalarım merhaba. Son geçen yıl son pcb ile devreyi yapmıştım. Yakın zamanda yeni kutuya yerleştirdim. Son pcb çalışıyor evet. Bobinleri sararken lcr metre kullanıyorum, tur hesabı her zaman kesin olmuyor. Çinden aldığım ucuz bir ürün gayet iş görüyor. Bobinler 500uH 0.5mm bakır tel. Bu sayede tam hatırlamamakla beraber 1.5ohm civarı bir bobin direnci elde edilebiliyor.
PCB çevresine 2n7000 mosfetlerle ekran parlaklık ve ses seviye ayarı ekledim. Basit bir ters schottky diyotla kısa devre koruması ekleyebilirsiniz. Ters polaritede cam sigorta çabucak atıyor ve fena sayılmayacak bir koruma sağlıyor. Bunun yanında bir komutatör kullanarak farklı başlıklara göre direnç seçimi yapıyorum. Bunun ne kadar sağlıklı olduğunu bilmiyorum ama sorun yaratmadı.
Daha önce ilk tasarım olan büyük pcb ile denemiştim fakat başarısız oldum. Kaliteli olsun derken precision entegre soketleri kullanmıştım ancak bunlar gerçekten büyük dert oldu. Temassızlık yapıyorlar. Son pcb ile ilk denemelerimde çalışmama nedeni de buymuş. Opamplar çalışsa da gerçekten patates. Yakın zamanda çinden metal kılıflı olanlardan almak lazım.
4
Eskici Dükkanı / Ynt: Baracuda Metal Dedektörü Kit
« Son İleti Gönderen: dostmetheus 30 Kasım 2021, 18:40:34 »
Kitler tamamı satılmıştır.
5
Otomotiv Elektrik ve Elektroniği / Ynt: Arabalar İçin Cam Motoru Kontrolü Projesi
« Son İleti Gönderen: djrambo 14 Kasım 2021, 15:22:49 »
Herkese merhabalar konu eski ama yinede uykusuz hocamateşekkürlerimi ileteyim öncelikle. Cam motoru kontriol devresini 4 cam icin olana ihtiyacim var.Uykusuz hocamin tasarladığı tam istediğim tarzda. 4 cam icin kontol yapabileceğim devre yaptınız mı acaba? Yada bana yardimcj olabilcek arkadaşlar varsa cok memnun olurum.🙏 herkese iyi çalışmalar..
6

Bu kartı gercekten calıştıran varmı v10 yazılımıyla
7
Uzunca bi süredir cihaz depoda duruyordu bı kontrol edeyim dedim versiyon vo5 cihazı açtım fakat hoparlörde sürekli bı ötme var bı türlü susturamadım.sorun ne olabilir arkadaşlar.?
8
Programlar / Ynt: Visualizer 3d
« Son İleti Gönderen: Albayrak 04 Kasım 2021, 16:04:42 »
Merhaba,

Visualizer 3D programı için aktivasyon kodu göndermenizi rica ederim.

1148 - 5811 - 9947
9
Programlar / Ynt: Visualizer 3d
« Son İleti Gönderen: Hakan3632 22 Ekim 2021, 23:36:13 »
Banada gönderirmisin aktasselektrikk@hotmail.com
10
Eskici Dükkanı / Ynt: PULSE CİHAZLAR İÇİN UÇURTMA BAŞLIK
« Son İleti Gönderen: omerserif07 11 Ekim 2021, 15:03:28 »
Merhabalar memlun kalmaniza sevindim tesekkurler
Sayfa: [1] 2 3 ... 10