Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: ÇORUM VLF  (Okunma sayısı 8196 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BigBang

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 7
Ynt: ÇORUM VLF
« Yanıtla #15 : 04 Ocak 2012, 01:01:18 »
Sevgili Kardeşim "değişken" olan faz üzerinde sabit değer kabul edersen cihazdan sonuç almayacağın gün gibi açık . Özellikle arazide bile ground ayarı değişikliklikler gösteriyorken bu noktadan bile örnek almak çok mantıklı görünmüyor. Sen yine de denemeneni en azından gorund'dan alıp denemeler yapabilirsin . Kolay gelsin ...
Daha Öğrenecek Çoook Şey Var ....

pro-TR

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 26
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2012, 12:51:14 »
s.a.
arkadaşlar eski bir PI ci olarak bu vlf sistemde de çok güzel mesafe yakaladım, bir PI ile aynı mesafede algılama yappıyor, ne var ki lanet olası matematik burda da başıma dert oldu, yine ayrımda sınıfta kaldım.
zira elde ettiğim verileri işlemesini beceremiyorum. uykusuz usta nerdesin biraz yardımcı ol usta.
Biz Aşkı erostan merostan öğrenmedik.!
Biz Aşkı Mekke'li bir yetimden öğrendik..

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #17 : 07 Ocak 2012, 13:07:30 »
a.s.

pro-TR problem nedir? Bildiğimiz kadarınca her zaman yardımcı oluruz problem nedir tam olarak?
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

pro-TR

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 26
« Yanıtla #18 : 07 Ocak 2012, 13:42:57 »
usta problem şu bilirsin bir süre önce RMS entegresi almıştım farnelden, algılama için ilk opamptan bunu girdim. algılama gayet güzel, RMS çıkışında sistem boşta iken 1,2V luk bir dc sinyalim var algılama anında bu voltajda 3,5v a kadar bir değişim oluyor. bu değişim hep + yönde, bakırda da demirde de voltajın yönü aynı, sinüsün tepe noktasından itibaren her iki yandan da önce 3 er tane daha sonra 1 er tane hold işlemi yaptım, elimde değerler oluşuyor, yalnız ben örneklemeyi tx e göre aldığım için, skopta sinyal çok aşırı büyüdüğü zaman örneklemelerde ki değişim ters dönüyor, sanırım örnekleme noktaları yerine oturmadı. ayrıca algılama olduğunda sisteme bu noktaları denetle dediğimde her iki yönü de değerlendirmeye almam gerekiyor sanırım  doğrumudur?
Biz Aşkı erostan merostan öğrenmedik.!
Biz Aşkı Mekke'li bir yetimden öğrendik..

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #19 : 07 Ocak 2012, 14:25:53 »
Birazdan benim örnekleme aralığının skop görüntüsünü eklerim. Sinyalin hem genliğini hem kaymasını ayrım için değerlendirmelisiniz.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

gordianus

• Er
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #20 : 20 Ocak 2012, 03:30:56 »
bu devrenın tx si baz degerler degışmeden calişmayacak .beackomber dıye bı devreden alıntı tx.

protek

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 6
« Yanıtla #21 : 31 Ocak 2012, 12:57:07 »
Gördüğüm kadarıyla bu devre kararlı görünüyor bu şemayı yapıp çalıştıran arkadaşımız varmı sonuçları nasıl acaba birde devrenin pcb si elinde olan arkadaşımız varmı.??Bunu yapmak istiyorum