Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: Pickit 2 USB Pic Programlayıcı  (Okunma sayısı 17949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Pickit 2 USB Pic Programlayıcı
« : 05 Temmuz 2011, 23:15:50 »
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir yapıp kullandığım pic programlayıcının PDF formatındaki PCB'si ektedir.

Devremizi ekteki PCB'ye göre yaptıktan sonra bu linkteki HEX dosyasını PIC18F2552'ye yüklüyoruz.
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
PC programını da bu linkten indiriyoruz.

Bu devre diğer programlayıcılardan farklıdır arkadaşlar. En önemli farklılığı bize debug yapabilme imkanı sunmasıdır.

Alıntıdır.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2011, 15:14:50 Gönderen: Uykusuz »
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
Ynt: Pickit 2 USB Pic Programlayı
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2011, 13:42:53 »
Bu da arkadaşlar farklı bir pickit2 versiyonu. Bu versiyonda to go özelliğini kırpmamışlar. Devre üzerindeki eepromlar vasıtası ile bilgisayarsız olarak tek buton ile yükleme yapabiliyorsunuz. Elimde eeprom olmadığından deneyemedim fakat eepromsuz da normal bir programlayıcı olarak kullanabiliyorsunuz.

Yazılım olarak ilk mesajdaki dosyaları indirmelisiniz. Ekte devrenin ISIS ve ARES çizimleri bulunmaktadır. Ayrıca yine ekte devrenin zif soket aparıtının da çizimleri bulunmaktadır.

Bu benim devre:

Bu de devrenin çizimini yapan fabrisio arkadaşın yaptığı zif soketli devrenin görünümü:

Alıntıdır. fabrisio teşekkürler.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

pro-TR

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 26
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2011, 00:57:31 »
s.a.
elimde klon pickit2 var 55 tl ye gittiden almıştım, şimdilik sadece PIC serisi işlemcileri programlayabiliyorum, özelliği olan bir programlayıcı ama ben henüz onları kullanmayı öğrenemedim.
Biz Aşkı erostan merostan öğrenmedik.!
Biz Aşkı Mekke'li bir yetimden öğrendik..

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2011, 19:07:17 »
muhtemelen to go özelliğini kırpmışlardır  :)

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2011, 19:12:48 »
Bu da ZIF soketli hali:

Tüm arkadaşlara yapmalarını tavsiye ediyorum.  ;)

klas1

• Er
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2011, 21:49:12 »
sayın uykusuz bende bu devreyi yapmayı düşünüyorum ama programlayıcıda da pic var onu nasıl programlayacağız elimizde bir programlayıcı yoksa kartı yaptıktan sonrası kolay ama o karttaki pic i nasıl proglamlayacagız elimizde programlayıcı yoksa

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2011, 22:00:21 »
Merhaba klas1, öncelikle aramıza hoş geldin.

Maalesef ilk etapta sağdan soldan ödünç bir pic programlayıcı edinmek gerekiyor. Ya da üşenmeyip üzerinde pic bulunmayan seri porttan çalışan bir programlayıcı yapıp pici programladıktan sonra usb programlayıcıyı yapmak gerek.  :-[ Yakınlarda iseniz yardımcı olabilirim ben İstanbul Pendikteyim  OH

klas1

• Er
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2011, 22:12:05 »
hoş bulduk ilginiz için çok teşekürler ben aksaray da yım il aksaray ben elektroniği çok sevmeme ragmen şartların getirdiğinden dolayı tekstilciyim ama 20 yıldır hobi olarak ilğileniyorum elo elektronik demişsiniz mesajınızda bende onun hastasıydım elimde 55/80 arası her halde her sayısı var ama malum bizim buraların imkanları kısıtlı bir parça almaya gitsen hep yok derler bizim sektörde kullanılmıyor vs onun için bir programlayıcı bulmak belki zor olacak ama netten bir iki devre indirdim denedim ya eksik bir şey var yada ben beceremedim ben 15 yıl önce serigafi yöntemi ile burda arkadaşım olan bir elektronikçiye baskı devresi bile hazırlayıp vermiştim ama aradan çok geçti belki bazı şeyler dikkatimden kaçmıştır dedimya ben bunu hep bir hobi olarak yaptım ele elekronikteki çogu devreyi yapmıştım istanbula iş için deldiğimde işim bitsede kara köye gitsem diye cok can atardım eh bide yaş geçti ama merak geçmiyor işte hala 95 yıllarda aldıgım kullanılmamış parçalar çok ama insan bir şeyi yapmaya kalkıpta başarısız olunca umutsuzlanıyor ama o dergileri alıp bakında hemen yeni bir şeyler yapma istegi insanda dayanılmaz oluyor neyse hayat hikayemi anlatıp kafanızı agrıtmayım evdeki programlayıcıları çalıştırmaya bakayım olmazsa alacagız bir tane ne yapalım tekrar ilgi ve alakanız için çok teşekür ederim başarılar dilerim

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2011, 22:55:25 »
Evet haklısınız hobi elektroniği hastalık gibidir. Türkiye şartları maalesef, fakat son zamanlarda internet üzerinden komponent alış verişi epey yaygınlaştı.

Programlayıcı için başarılar dilerim, sonucu bekliyoruz  ;)

Saygılar.

değmenci

• Er
Ynt: Pickit 2 USB Pic Programlayıcı
« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2011, 23:36:33 »
arkadaşlar bu resimdeki işaretli kısım nasıl bağlanacak  bilen varmı acaba

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #10 : 20 Ekim 2011, 23:50:16 »
Merhaba değmenci, öncelikle aramıza hoş geldin.

Gördüğünüz boş kısmı önünde aynısından 18pin ve 28-40 isimlileri var. Bu boş görünen kısma aslında alt karttan header ile bağlantı geliyor. Sizin yapmanız gereken programlayacağınız pic kaç pinli ise alttan gelen bu pinleri ilgili pinlere köprülemek. Yani bu basettiğiniz pinleri 18 pin yazan yere köprülerseniz zif soket ile 18 pine kadar olan picleri programlayabilirsiniz. diğeri de diğer picler için... Eğer zif soket kullanmayacaksanız gerek yok bu bağlantıyı yapmanıza  [yazarim_cizerim]

Saygılar.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2011, 14:30:50 »
Pik Kit 2 ile Atmel de programlanabileceğini biliyor muydunuz?

Ben de yeni öğrendim sizinle de paylaşayım dedim. Bu konuyu araştıracağım iyiymiş baya  ;)
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2011, 14:48:22 Gönderen: Uykusuz »

pro-TR

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 26
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2011, 14:50:36 »
s.a.
uykusuz usta geçen sene 55 tl ye bu programlayıcıyı aldım, arayüz programıda orj. pickit2 programlayıcı, ben memnunum ama sadece programlayıcı olarak 16F ve 18F serilerini zif soket ile programlayabiliyorum. ICSP ve debug gibi özelliklerini henüz deneme fırsatım olmadı, atmelleri de programlarsa süper olur aslında.
Biz Aşkı erostan merostan öğrenmedik.!
Biz Aşkı Mekke'li bir yetimden öğrendik..

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2011, 15:05:00 »
Evet verdiğim linklerde yazılım değişikliği ile programlayabildiğinizi yazıyor. İnceliyorum bende de pic kit 2 var. Yapabilirsem benim için de çok güzel olacak programlayıcı kalabalığından kurtulurum  :)

erkanh

• Er
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2012, 16:43:13 »
Bu da arkadaşlar farklı bir pickit2 versiyonu. Bu versiyonda to go özelliğini kırpmamışlar. Devre üzerindeki eepromlar vasıtası ile bilgisayarsız olarak tek buton ile yükleme yapabiliyorsunuz. Elimde eeprom olmadığından deneyemedim fakat eepromsuz da normal bir programlayıcı olarak kullanabiliyorsunuz.

Yazılım olarak ilk mesajdaki dosyaları indirmelisiniz. Ekte devrenin ISIS ve ARES çizimleri bulunmaktadır. Ayrıca yine ekte devrenin zif soket aparıtının da çizimleri bulunmaktadır.

Bu benim devre:

Bu de devrenin çizimini yapan fabrisio arkadaşın yaptığı zif soketli devrenin görünümü:

Alıntıdır. fabrisio teşekkürler.

Hocam bu sizin yaptığınız pickit2 nin ısıs ve ares çizimlerini tekrar atabilirmisiniz resimler silinmişte
bende yapmak istiyorum. bu arada sizin devrede voltaj sorunu varmı başka forumlarda yapılan klonlarının voltaj sorunu varmış öyle okumuştum