Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: Uykusuz hocam yardımcı olabilirmisiniz?  (Okunma sayısı 3435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

huseyin05

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 2
Uykusuz hocam yardımcı olabilirmisiniz?
« : 24 Eylül 2014, 18:22:26 »
Hocam bu kodlarda hata var ama çözemedim bakabilirmisiniz? Sorunum şu şekilde orjinal kodlar 2 adet buton ile 2 adet seri eeprom ile çalışıyor. Örnek ses dosyaları var ve 24lc256 eepromlara binary format şeklinde yüklüyorum. 16f84a kullanılmış ve bir adet pin "porta.2" pin boş bırakılmış ve ben bu pin ile 3'.cü eepromu ekleyip çalıştırmak istedim, donanımsal olarak test yapabileceğim kart v.s hazır hocam sadece hatalı olan yerleri kod üzerinde tesbit edebilir'misiniz veya orjinal dosyada olması gereken düzenleme ne olabilir. Assembler dilinde yazılmış kod olduğu ve bu konuda çok iyi olduğunuz için yardımınıza ihtiyacım var. Düzenleme yaptığım kodlar ile orjinal kodları ekliyorum. Saygılar.....

huseyin05

• Çavuş
  • **
Ynt: Uykusuz hocam yardımcı olabilirmisiniz?
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2014, 18:23:04 »
Düzenlediğim kodlar ve simülasyon dosyası

huseyin05

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2014, 18:29:55 »
Hocam bu kodlar binary format şeklinde eeprom ile deneme yapabileceğiniz örnek dosyalar, net ses vermiyor ama simülasyonda çalıştığını anlamanız için ekliyorum. Ses dosyalarını başka bir proje çalışmasından almıştım. Hocam ses dosyası v.s hazırlayabiliyorum.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2014, 08:56:57 »
Merhaba

İlk etapta çizmiş olduğunuz şemayı inceledim. EEpromlarda çakışma mevcut. Dikkat ederseniz orjinal şemada eepromların A0'dan A2'ye kadar olan pinleri birbirinden farklı bağlanmış. Birinde hespsi şasede, diğerinde A0 5V'a bağlanmış. Siz de 3.'yü eklerken sadece A1'i, 4. eklereseniz Hem A0 hem de A1'i, 5. için sadece A2'yi bu şekilde sırayla 5V hattınıza bağlamalısınız. Bu pinler eepromun I2C adresini değiştirir çakışma olmaması için. Hepsi şaseye bağlı olan eepromun adresi kodlarda gördüğüm kadarıyla 0xA0 (Hex) diğeri de 0xA2. Eğer siz 3. eepromun sadece A1 pinini 5V'a bağlarsanız aynı rutini 0xA4 olacak şekilde kullanmanız gerekecek. Siz 0xA3 yazmışsınız. I2C protokolünde adres ikişier ikişer artar zira 0. bit okuma yazma komutudur.

Saygılar.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

huseyin05

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2014, 14:19:47 »
Teşekkür ederim hocam düzeltip deneme yapacağım ve sonucu buraya eklerim. Saygılar..

huseyin05

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2014, 14:59:16 »
Hocam önerdiğiniz düzenlemeleri yaptım ve yine olmadı dosyaları ekliyorum bakabilir'misiniz? Hocam kart hazır deneme yapacağım rica ediyorum çok sıkıntı olmaz ise şu işe bir el atsanız, saygılar......

huseyin05

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2014, 15:03:00 »
Hocam orjinal kodlarda fuse ayarları;

__CONFIG   _CP_OFF & _WDT_OFF & _PWRTE_ON & _HS_OSC

bu şekilde olacak galiba hatırlatmak istedim, aslında kodlar normalde 4 mhz ile çalışıyor açık şemada da bu şekilde ama bizim sıkıntı farklı galiba , saygılar