Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: PIM-3 Dijital Pulse İndüksiyon Metal Dedektörü (TASARIM AŞAMASINDA)  (Okunma sayısı 134489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seriall714

• Er
  • Teşekkür: 0
  • İyi ki Lugatek Üyesiyim :)
Merhaba,

Bende forumu internette "disc. metal detector" ararken tesadüfen buldum. bu işleri 3-4 aydır aktif hobi olarak yapıyorum. gittim 3 ay kadar önce bir GARRETT AT GOLD aldım. internette öve öve bitirelemeyen NASA MÜHENDİSİ GARRETT ın sahilde tuzlu sulu toprakta nasıl berbat sesler ayrımlar verdiğini bira kapağı açma halkası ile altını nasıl aynı VDI numarası ve sesle verdiğini görünce umudumu yitirdim :)

sizin PIM-3 projenize katkıda bulunmak isterim
7 yıl deneyimli Elektronik Mühendisiyim.(aynı zamanda Meslek Lisesi elektronik ve MYO Elektronik mezunuyum hayatım elektronikle geçti :)
PCB çizimlerde yardımcı olabilirim.
Bence ARduino veya daha yüksek işlemcili miniPCler kullanarak sinyal işleme analiz etme kodları yazıp ayrımı-toprak ayarını mükemmel hale getirebiliriz.?? amacım MineLAB excalibur 2 kalitesinde bir dedektör yapmak su altında kullanılabilen ayrımı 13. seviyeye aldığımızda açma halkasını silmesi ve 2gram üstündeki altınları net göstermesi.

wtrk

• Teğmen
  • Teşekkür: 21
  • Kutsal Topraklarda
    • Web Sitem
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Merhaba,

Bende forumu internette "disc. metal detector" ararken tesadüfen buldum. bu işleri 3-4 aydır aktif hobi olarak yapıyorum. gittim 3 ay kadar önce bir GARRETT AT GOLD aldım. internette öve öve bitirelemeyen NASA MÜHENDİSİ GARRETT ın sahilde tuzlu sulu toprakta nasıl berbat sesler ayrımlar verdiğini bira kapağı açma halkası ile altını nasıl aynı VDI numarası ve sesle verdiğini görünce umudumu yitirdim :)

7 yıl deneyimli Elektronik Mühendisiyim.(aynı zamanda Meslek Lisesi elektronik ve MYO Elektronik mezunuyum hayatım elektronikle geçti :)
Bence ARduino veya daha yüksek işlemcili miniPCler kullanarak sinyal işleme analiz etme kodları yazıp ayrımı-toprak ayarını mükemmel hale getirebiliriz.?? amacım MineLAB excalibur 2 kalitesinde bir dedektör yapmak su altında kullanılabilen ayrımı 13. seviyeye aldığımızda açma halkasını silmesi ve 2gram üstündeki altınları net göstermesi.

Hoşgeldiniz.
Arduinodan benimde beklentim var, umarım bir proje başlatırsınız.
No Body Can Stop Me!!!

dream

• Teğmen
  • Teşekkür: 27
Merhaba,

Hoşgeldiniz.
Arduinodan benimde beklentim var, umarım bir proje başlatırsınız.

Küçük bir araştırma ile arduino ile alakalı birçok proje bulunabilir .
Aşağıdaki linkte arduino ile yapılmış bir örnek;

Hayaller Mercedes Gerçekler Tofaş. :D

bor-land

• Onbaşı
  • *
Arkadaşlar cümleten Selamunaleykum, geçen sene bu zamanlar ahmet ustamla sözleştim tam pim 3 ü alacaktım işler ters gitti, gebzede biraderlerimin hepisi , onlarla biraz sıkıntı yaşadım ,o sinirle çıkış gebzeden o çıkış, nasip olmadı ustamı tanimak.
yani bir cihazım olmadı adam gibi.
ahmet ustamın yeni veya devam eden ürünleri varsa kutusuz ve tek başlık saımlı o da çıplak olarak alabilirim.sizlere de ahmet ustamada selâm ve saygılar.

quardian

• Er
  • Teşekkür: 1
Pim 3 konusu açıldı açılalı 5 sene geçmiş....pim3 baska marka altında satılıyor ...demonte yada kit olarak temin edebilirmiyz oda malum ahmet ustamın insiyatifinde
Teşekkür ederim , kusura bakmayın biraz geç oldu , işten pek fırsat bulamıyorum nete girmek için.

MuhammeT

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 49
Pim3 ne oldu ustalarim son durum ne

şimal

• Er
selamün aleyküm arkadaşlar pim3 ne oldu

şimal

• Er
tüm 38 sayfayı okuyunca öğrendim demonte kit şeklinde ahmet arkadaşımızdan alabilecekmişiz merak edenler için yazdım

mettug

• Er
merhaba. PİM 3 kit olarak yada montajlı haldemi satılıyor acaba. Teşekkürler

kripto55

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 2
Isterseniz montaj isterseniz demonde kit halinde satiliyor detarik edebiliyorum.

yusufii

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 11
Fiyat nedir

kripto55

• Çavuş
  • **
Ozelden yazin yardimci olabilirim.

walkman

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 21
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2020, 13:15:37 Gönderen: walkman »

m-USTA-fa

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 50
  • M-USTA-FA
Walkman ustam fevkaladenin fevkinde...
Demonte kit varmı...

Denizde dalga bitmez yüzmek istiyorsan sörf yapmayı öğrenmelisin.

sewo74

• Çavuş
  • **
güzel çalışıyor tebrikler usta ,,