Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: ccs c de usb baglantısı ?  (Okunma sayısı 2650 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x-nomek

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 2
ccs c de usb baglantısı ?
« : 28 Ocak 2013, 23:58:17 »
Arkdaşlar biraz araştırdım ama tam anlayamadım ben ccs c kulanıyorum ve usb iletişimini ogrenmek istiyorum çok az bir bilgiye sahibim  ilk başta yapmak istedigim usb den pic yadıgım herhangi bir bilgiyi windows terminalinden görmek çok basit birşekilde daha önce yapan varmi veya anlatan nette bulduklarım çok ileri düzeyde ve anlamadım yardımcı olanlara şimdiden tşk ederim.

smit

• Administrator
  • Çavuş
  • Teşekkür: 32
    • Serbest Ucus Teknolojileri
Ynt: ccs c de usb baglantısı ?
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2013, 07:48:29 »
Kolay gelsin sen en son yapman gerekeni ilk başta istiyorsun o yüzden sıkıntı yaşaman normal. Uart, I2C, SPI gibi haberleşme yöntemlerini bir kullan sonra USB'ye geç. Birde sana gelecekte işine yarayacak bir tavsiye vereyim programlama işine yeni başlamışken CCS'yi bırak. AnsiC çalış, MPlab C derleyicilerinden birine geç. Ben CCS armut piş ağzıma düş dili diyorum Uart aç diyorsun açılıyor ama nasıl sorusunu hiç sormuyorsun. Bu yüzden CCS'nin profesyonel hayatta hiç bir geçerliliği yok.

x-nomek

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 2
Ynt: ccs c de usb baglantısı ?
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2013, 13:57:09 »
Ben uart ve seri portan uygulamalar yaptım  birde usb yapmak istiyorum
Dediğin gibi haklısın ama turkçe kaynak sıkıntısı çekerim diye korktugum için ccs c den basladım hem piyasada kitabları var hemde internet yapılmış örnek çok diger ansi c yuksek uygunluk taşiyan derleyicelerde kaynak az diye düşündündügüm için bunu şeçmiştim.