Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: yardım  (Okunma sayısı 4040 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

koyuntepeli22

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 6
  • SADECE BÝR ÝMTÝHAN
yardım
« : 16 Şubat 2014, 14:32:21 »
değerli ustalarım sizlere bir sorum olacak elimde bitane güç kartı var fakat üzerinde bissürü yanık entegreler var  2 transistör takılı devrede 2 side yanık ilk zamanlar elektriği verdiğimde sadece sigortayı patlatıyordu  doğrultucuları diyotları değiştirten sonra tekrar elektrik verdim ve güm sigorta duruyor diğer parçalar yandır  ben bu devreyi kullanmadan   bu çıkışları elde edebilirmiyim nasıl elde edebilirim  + - ve gnd çıkışı var bitanesinde diğer çıkıştta ise  + - yazıyor ortadakinde bişey yazmıyor saygılar
- Ä°nsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.

nova

• Satış Sorumlusu
  • Teğmen
  • Teşekkür: 43
  • TEL: 0506 676 68 60
Ynt: yardım
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2014, 14:37:42 »
üstad hiç uğraşmayın gidin 20$ yeni güç kaynağı alın.

saygılar..
iletişim :
yusuf@lugatek.com

koyuntepeli22

• Çavuş
  • **
  • SADECE BÝR ÝMTÝHAN
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2014, 17:47:14 »
hocam yapılacak gibi değil zaten uğraşılmaz da bu çıkışları elde edebileceğim güç kaynağı nerde bulabilirim sorun orda  saygılar
- Ä°nsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.

nova

• Satış Sorumlusu
  • Teğmen
  • Teşekkür: 43
  • TEL: 0506 676 68 60
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2014, 19:04:50 »
Hocam nerede hangi amaçla kullanıyorsun.? Montajın yapılacağın yerin boyutu nedir. Kaç Amper ve kaç volt gerekli.? Bu bilgileri verirsen araştırırım. Elindeki güç kaynağın. tam fotoğrafını paylaşırsan sevinirim.

iletişim :
yusuf@lugatek.com

sofis42

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 7
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2014, 23:34:52 »
Usta sanırım bilgisayar güç kaynağı işini görür gibi ancak dediğiniz gibi tam olarak nerde kullandığını net yazman gerek :)

koyuntepeli22

• Çavuş
  • **
  • SADECE BÝR ÝMTÝHAN
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2014, 09:16:15 »
5+1 ses sisteminin güç kartı bu hocam  bu çıkışları pc güç kaynağından nasıl elde edebilriim saygılar

sofis42

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2014, 20:01:08 »
Çıkışın 15 v olduğuna emin misin, fotosu yokmu kardeş :)

koyuntepeli22

• Çavuş
  • **
  • SADECE BÝR ÝMTÝHAN
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2014, 09:32:03 »
sofis usta   giriş  şebeke girişi 2 çubuk var karttan çıkan  onlara şebeke yi bağlıyom   

çıkış ta ise  2 adet çıkış var    +15v gnd -15 v   ayenn bu şekil   diğer çıkış ise  + ... - die yazıyor ortada bişey yazmıyo 3 çubuk var

resim ekelmeye çalıştım inş anlaşılır

bu çıkışları  bu kartı kullanmadan nasıl elde edebilriim saygılar

sofis42

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #8 : 19 Şubat 2014, 00:05:34 »
Kardeş fotograftan pek birşey anlaşılmıyor sana bir link gönderiyorum incele elektronik devre yapabilirmisin
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
eğer olmazsa uydu receiver güç ünitelerine bir bakalım :)

koyuntepeli22

• Çavuş
  • **
  • SADECE BÝR ÝMTÝHAN
« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2014, 13:54:28 »
hocam resimde sacede çıkışları fotoya çekttim yardımınız için çok teşekkür ederim