Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: Motor karakteristik egrisinin Labview de göterimi  (Okunma sayısı 3399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semiconnector

• Teğmen
  • Teşekkür: 2
Motor karakteristik egrisinin Labview de göterimi
« : 21 Mayıs 2014, 23:32:39 »
Merhaba arkadaslar bir DC Motor calisirken calisma hizina göre labview de bir karakteristik egri yapilmasi hakkinda bilgi toplamam gerekiyor. Sanirim benim anladigim kadari ile gercek zamanli veri aktarimi olmasi gerekiyor. Fakat bunun yaninda mesela labview deki karakteristik egriyi degistirdigimiz de ( Maus ile ) ayni zamanda Motor hizida degismeli yani iki tarafli iletisim olmasi gerekiyor. Bu konusunda bilgiisi olan veya elinde olan var ise yardimci olabilir ise cok sevinirim.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2014, 23:36:23 Gönderen: semiconnector »

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: Motor karakteristik egrisinin Labview de göterimi
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2014, 23:00:23 »
Motorun karakteristik eğrisi dediniz mi o motora ait özellikler akla gelir. Bilgisayardan motorun özelliklerini değiştiremezsiniz. Karakteristik eğrisi motor değişime uğramadıkça değişmez. Siz motor kontrol yapmak falan mı istiyorsunuz anlayamadım?
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

semiconnector

• Teğmen
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2014, 15:18:04 »
Aslinda Profesorden anladigim Motorun hizina bagli karakteristik yani bir potansiyemetre ile hizi her degistirdigimizde karakteristikte buna göre degismesi gerekiyor. Ama anlamadigim acaba Labwiev deki karakteristik egriyi kendimiz degistirdigimizde acaba motor hizini ayarliyabilir miyiz? Yani tam ters mantik.Bu yabilabilir mi?

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2014, 15:23:16 »
Ben olayı anlayamadım gerçekten. Karakteristik motor değişime uğramadıkça motor karakteristikliği değişmez. Motorun karakteristik eğrisini çıkmarma, tespit etme gibi bir durum  mu var?
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

semiconnector

• Teğmen
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2014, 15:26:48 »
hocam herhalde karakteristik egrisi degil ya benim bahsettigim. Motor calisitiginda dönmesine bagli olarak hiz grafiimiydi acaba?

semiconnector

• Teğmen
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2014, 14:05:15 »
Evet uykusuz hocam Motor degisiklige ugratacakmisiz ögrendim. Sorun lab.e bu karakteristik egriyi aktarabiliriz.