Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: FS FUTURE (GPR)  (Okunma sayısı 87460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onur2344

• Er
  • Teşekkür: 0
Ynt: FS FUTURE (GPR)
« Yanıtla #255 : 07 Şubat 2014, 05:45:01 »
Anil ustam bende okm kullaniyorum ozellikle sizden ricam yeni ems-100 antenleri kullandiktan sonra flc-100 le arasondaki goruntu farkliliklarini aornek goruntulerle amlatabilirmisiniz.saygilarimla

MuhammeT

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 49
« Yanıtla #256 : 07 Şubat 2014, 17:21:37 »
UYKUSUZ USTA İŞLER BAYA HIZLANMIŞ VAKİT BULDUKCA GİRİYORUZ AMA EMS-100 BAYA İLGİ ÇEKİCİ PENSE 1 METRE NEDEMEK BAYA DERİNE GİDER

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
« Yanıtla #257 : 08 Şubat 2014, 23:00:40 »
Tesla^Pulse^Coil Bakır borunun içinde ağır çekimde geçen mıknatıs olayı çok enteresanmış. Çok şaşırdım teşekkür ediyorum paylaşımın için.

Bakır ya da türevi metallerin sensöre çok yaklaştırıldığında bu sensörlerin çıkışında gerilim değişimine neden olduğuna ben de şahit oldum. Bunun şu sebepten kaynaklandığı düşüncesindeyim:

Magnetometreler genelde DC manyetik alan şiddetini ölçmek için kullanılırlar. Çift sensörlü gradiometre olarak kullanılırlarsa da magnetik alan çizgilerindeki bozulmaları ölçmeye başlarlar. Tabii yapısı gereği bu sensörlerde bir bobin bulunmaktadır ve bildiğiniz gibi bobinin belli bir endüktansı vardır. Eğer siz bobinin dibine kadar bir metal sokarsanız o bobinin endüktansı yaklaştırılan metallerin relative permeability değerine göre artacak ya da azalacaktır. Demir ve türevi metaller bobinin endüktansını arttırırken diğer metaller azaltmaktadır. Bu da devrenin ahengini bozacak, sensörün çıkışında gerilim değişikliklerine sebebiyet verecektir. Bu bakır ya da manyetik olmayan diğer metallerin algılandığı anlamına gelmemektedir. Aslında burada bobinin endüktansı değiştiği için çıkışta değişiklikler olmaktadır. Yani en ilkel BFO dedektör mantığı... Aslında değişen bir manyetik alan şiddeti yada bozulan bir manyetik alan çizgisi olduğunu düşünmüyorum.

Saygılar.
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

ANIL54

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 7
« Yanıtla #258 : 01 Mart 2014, 00:06:24 »
Arkadaşlar resimde dedektörlerde kullanılan kol dayama yeri gözükmekte.Bu aparatı bir çok yabancı site üzerinde aradım.Ya çok uçuk rakamlara satıyorlar yada kredi kartı alış verişine uygun değil siteler.
Yerli üretimlerde hep metal malzeme buda benim işime gelmiyor açıkcası.Yatay sensörde  ems100'lerle olan bir çalışmam var.Bittiğinde aşağıdaki kolu oluşturacam nasipse.Bu okadarda zor gözükmüyor.Uzatma kolunu kamera ayaklarından alacağım ayaklar ile yapacam .

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

« Son Düzenleme: 01 Mart 2014, 16:51:07 Gönderen: ANIL54 »

acemi-usta

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #259 : 01 Mart 2014, 17:10:46 »
Arkadaşlar resimde dedektörlerde kullanılan kol dayama yeri gözükmekte.Bu aparatı bir çok yabancı site üzerinde aradım.Ya çok uçuk rakamlara satıyorlar yada kredi kartı alış verişine uygun değil siteler.
Yerli üretimlerde hep metal malzeme buda benim işime gelmiyor açıkcası.Yatay sensörde  ems100'lerle olan bir çalışmam var.Bittiğinde aşağıdaki kolu oluşturacam nasipse.Bu okadarda zor gözükmüyor.Uzatma kolunu kamera ayaklarından alacağım ayaklar ile yapacam .

bunu  bir  yüzlük pimaş  borudan yapa bilirsiniz  .

ANIL54

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #260 : 02 Mart 2014, 16:42:45 »
Ustam, pimaş malzemeden yapılma önerisini ilkin okuduğumda, olmaz düşüncesi oluştu bende.Sonrasında bunun pekala mümkün olacağı konusu kafama oturdu.Öneriniz için size teşekür ediyorum

acemi-usta

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #261 : 02 Mart 2014, 20:06:29 »
ben yaptım  ve dahada iyisini yapmaya çalışıyorum  şimdi bobin kabını yapmaya  çalışıyorum  45 lik bobin için  sondaj işlarinde kullanılan 30x30x1 cm pimaştan  bun boruları  ısıtarak istediğiniz  şekilleri yapa bilirsiniz  saygılar

acemi-usta

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #262 : 02 Mart 2014, 20:12:50 »
yaptığım ilk bobin

MuhammeT

• Yüzbaşı
« Yanıtla #263 : 03 Mart 2014, 13:14:20 »
ems 100 ler son durum ne uykusuz usta

ANIL54

• Çavuş
  • **
« Yanıtla #264 : 03 Mart 2014, 15:25:08 »
Ustam ems100 son derece başarılı.Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Hassasiyeti Flc100'lerle kıyaslarınırsa hiç bir eksiği yok.Şuan ben çalışmalarıma devam ediyorum.Paranızı dışarı akıtmayın.Bu tip sensörlerde dışa bağımlılık bitmiştir.Burada bir reklam yapmıyorum olan neyse onu ifade ediyorum.Bu tip sensörlerden geçecekseniz, ısrarla ve üstüne basarak yineleyerek söylüyorum bu tip sensörlerde çalacağınız kapı artık belli.

MuhammeT

• Yüzbaşı
« Yanıtla #265 : 03 Mart 2014, 19:14:09 »
bu konuda uykusuza güveniyorum çok sağlam bir arkadaşımız bu türlü sisteme girersem tabiki ems100 leri ondan alırım.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #266 : 11 Mart 2014, 22:05:43 »
Yatay sensör tasarımımız:
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

MuhammeT

• Yüzbaşı
« Yanıtla #267 : 12 Mart 2014, 11:30:08 »
harika görünüyor..

borular fabrikasyonmu yoksa kendinizmi yaptınız usta

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #268 : 12 Mart 2014, 11:44:46 »
Boru ve parçaları hazır alıp lego gibi birleştirdik  ;)

Kemalkanca

• Er
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #269 : 12 Mart 2014, 12:05:34 »
Elinize saglik tam hobici isi olmus. Bende almak istesen ne diye ve nereden alirim bu borulari ve ekipmanlari