Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: IDX VDI PRO  (Okunma sayısı 31561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: IDX VDI PRO
« Yanıtla #30 : 18 Nisan 2012, 16:52:02 »
Arkadaşlar aklınızda sorular varsa mutlaka sorun, biliyorsak bildiğimiz kadarınca cevaplarız bilmiyorsak elimizden geldiğince problemin çözümü için çaba sarfederiz. Böyle şeyler için tartışmaya kırılmaya inanın hiç gerek yok  ;)
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

tekin_efe

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 4
    • http://defineturk.com/forum/index.php
« Yanıtla #31 : 18 Nisan 2012, 16:58:07 »
sayın uykusuz hocam,

kimse yanlış anlamasın. daha öncede böyle bir paylaşım sitesinden aldığım birkaç devreyi yaptım. yani insan tamam yapar yaptığını ya tam ver yada yanlışssa hiç paylaşma yanlış paylaşımlardada biz yanlışı öğrenmeyelim (tabiki kasıtlı olanlardan bahsediyorum)
daha öncede söylediğim gibi yap sök yap sök yandı yanmadı oldu olmadı çalıştı çalışmadı bunlarla insan bu hobiden soğuyor.
örneğin yaptığım bir devrede aynı bire bir uyladım devreye enerji ver entegre yanıyor devreye enerji ver entegre yanıyor değiştir tak sök sorun ara ara ara adam besleme katına kullandığı 7809 u yanlış vermiş pcbde bizde sazan olunca hiç kontrol etmedik acemi olunca çok yaktık usta .

diyorumki ben yanlış ve eksik bilgiyi kasıtlı olarak vermeyin daha iyi diyorum. sonra birisi bir yorum yapıyor sonra değişik değişik şeyler çıkıyor
ha bu dediklerimi kimse yanlış anlamasın.,
selametle

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #32 : 18 Nisan 2012, 23:18:23 »
Sitemizin müdavimlerin çoğu bildiğini esirgemeyen arkadaşlardır. Bu sebeple herhangi bir kişiyi mağdur bırakacak bir problem göze çarparsa zaten hep beraber elimizden geldiğince o işi burada yoluna sokmaya çalışıyoruz.  Bu noktada bizlere düşen bir görev var ki o da böyle basit problemler için birbirimizi kırıp üzmemek.  ;)
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın

pro-TR

• Yüzbaşı
  • Teşekkür: 26
« Yanıtla #33 : 18 Nisan 2012, 23:49:45 »
Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sitemizin müdavimlerin çoğu bildiğini esirgemeyen arkadaşlardır. Bu sebeple herhangi bir kişiyi mağdur bırakacak bir problem göze çarparsa zaten hep beraber elimizden geldiğince o işi burada yoluna sokmaya çalışıyoruz.  Bu noktada bizlere düşen bir görev var ki o da böyle basit problemler için birbirimizi kırıp üzmemek.  ;)

bende uykusuz ustaya katılıyorum zira burda herkes bu işi 4x4 lük bilmiyor, kah yanlış başlık endüktansı, kah akortsuz başlık yada patates entegrelerle zaman zaman herkesin başına gelebilecek sorunlar oluyor, kişisel başarısızlıklar bütün devreye mal edilmemeli, elbette ki her devrenin bir sınırı ve kaabiliyeti vardır, önemli olan kendi kaabiliyetimizle devrenin kaabiliyetini karıştırmamak ve kimseyi suçlamamak, ben hiç kimsenin kasten bir devreyi hatalı yayınlayacağını düşünmüyorum, zaman zaman böyleleri çıksada....
Biz Aşkı erostan merostan öğrenmedik.!
Biz Aşkı Mekke'li bir yetimden öğrendik..

yalnızefediyorki?

• Er
  • Teşekkür: 0
« Yanıtla #34 : 19 Nisan 2012, 02:02:11 »
slm arkadaşlar yazım tekin efeye tekin efe kardeş yanılıyorsun arazi sallanmaz başlığa masanın üzerine koyacaksın  paraları toparlayıp getirip başlığın önünden geçireceksin
şaka bi yanada arkadaşlar hepinize çok tşkrler herşeyin en güzelini yapmak için bu gibi paylaşımlar çok önemli bir metal dedektöründe bilhassa vlf lerde derinlikten öte kararlılıkta çok önemli 60 cm olacağına 30 cm olsun yeterki kararlı olsun tuğlaya altın  minarale gümüş gösterdimi arazide kullanıcıya bedava amalelik yaptırmaktan başka bir işe yaramaz
ben 15 yıl oldu bu dedektör işini bırakalı yaptığım devreler arazide kararsız çalışması yönünden galiba tekrar başlıyacağım

pro-TR

• Yüzbaşı
« Yanıtla #35 : 19 Nisan 2012, 22:03:49 »
slm arkadaşlar yazım tekin efeye tekin efe kardeş yanılıyorsun arazi sallanmaz başlığa masanın üzerine koyacaksın  paraları toparlayıp getirip başlığın önünden geçireceksin
şaka bi yanada arkadaşlar hepinize çok tşkrler herşeyin en güzelini yapmak için bu gibi paylaşımlar çok önemli bir metal dedektöründe bilhassa vlf lerde derinlikten öte kararlılıkta çok önemli 60 cm olacağına 30 cm olsun yeterki kararlı olsun tuğlaya altın  minarale gümüş gösterdimi arazide kullanıcıya bedava amalelik yaptırmaktan başka bir işe yaramaz
ben 15 yıl oldu bu dedektör işini bırakalı yaptığım devreler arazide kararsız çalışması yönünden galiba tekrar başlıyacağım
usta 15 sene olmuşsa bu işi bırakalı o zamandan bu yana şemalarda pek bişey değişmesede bilgi paylaşımı konusunda epey ilerleme kaydedildi ve istenilen bilgiye ulaşmak inteernet sayesinde çok kolay...

yalnızefediyorki?

• Er
« Yanıtla #36 : 19 Nisan 2012, 23:29:40 »
ewet ewet çok haklısınız 15 yıl önce nerde lcd nerde internet dergilerden ve kitaplardan şema bulacağız diye bir sürü paralar verirdik birde şunu hatırlatmadan geçemiyeceğim eloktor 1981 sayısı sanırım bu sayıda yayınlanan bir şema var o devreyi ben yaptım tek parayı havada 75 cmden algılıyordı fakat arazide sapıtıyor eğer üzerinde çalışılsa o sorunda giderilir şemanın tek eksikliği başlık bilgilerini vermemiş  birde piyasada satılan elektronik parçalar üretici firmanın 2, ve 3, kalite malları dedektör yapımında malzeme kalitesi 1, pilanda gelir
hepinize başarılar iyi çalışmalar dilerim arkadaşlar
 AZMİN ELİNDEN BİRŞEY KURTULMAZ

pro-TR

• Yüzbaşı
« Yanıtla #37 : 20 Nisan 2012, 00:29:18 »
ewet ewet çok haklısınız 15 yıl önce nerde lcd nerde internet dergilerden ve kitaplardan şema bulacağız diye bir sürü paralar verirdik birde şunu hatırlatmadan geçemiyeceğim eloktor 1981 sayısı sanırım bu sayıda yayınlanan bir şema var o devreyi ben yaptım tek parayı havada 75 cmden algılıyordı fakat arazide sapıtıyor eğer üzerinde çalışılsa o sorunda giderilir şemanın tek eksikliği başlık bilgilerini vermemiş  birde piyasada satılan elektronik parçalar üretici firmanın 2, ve 3, kalite malları dedektör yapımında malzeme kalitesi 1, pilanda gelir
hepinize başarılar iyi çalışmalar dilerim arkadaşlar
 AZMİN ELİNDEN BİRŞEY KURTULMAZ
usta biz bedavacıyız bilgi, şema, elektronik kompenent temini o kadar basitleşti ki şimdilerde elektronikçi olmak çook kolay  ;D  ;D  ;D

yalnızefediyorki?

• Er
« Yanıtla #38 : 21 Nisan 2012, 01:15:20 »
pro tr arkadaşım bedavacı diye bir şey yok her işin sonunda bir emek vardır bu da ustalık ister beceri ister örneğin sen bir dedektör yaptın bir düşün bakalım bundan kaç kişi faydalanacak
insanlara faydalı olmak bilgi paylaşmak çok güzeldir
şu zamanda ise hem çok zorlaştı hemde çok kolaylaştı zor olan kısmı malzeme kalitesi kişi bir devre hazırlıyor hevesle alıyor elektronik parçaları montajını yapıyor devreden ya dumanlar çıkıyor yada çalışmıyor öte uğraş beri uğraş çıt yok kişinin harcamış olduğu parayamı yanarsın yoksa kişinin hevesinin gittiğinimi zararı yok 5 kuruş fazla olsun malzeme kalıteli olsun elektronikle uğraşan arkadaşlara tavsiyemde her önüne gelen malzeme satıcısından malzeme almamaları 
kolay olan kısmıda istediğin bilgyi anında ulaşman

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
« Yanıtla #39 : 24 Nisan 2012, 21:44:23 »
Merhaba

dekamon arkadaşımız sağolsun bana IDX'in fabrikasyon PCB'lerinden gönderdi. Ben de fırsat buldukça dizmeye çalışıyorum. Yakın zamanda inşallah dizip ve tabii DM-1'i de bağlayıp bir video ile bu başlığa katkıda bulunacağım  [yazarim_cizerim]

gurdal

• Çavuş
  • **
    • hobidedektör
« Yanıtla #40 : 26 Nisan 2012, 01:29:18 »
s.aleyküm değerli arkadaşlar,baya uğraştım  dekoratör ustanın da yardımıyla şimdilik bu kadar oldu.yaw  her şey güzelde parazit yapıyor. bobini yapamadım sanırm.tx 6.53khz ayarlamıştım birazdaha kısıalttım tx bobini bu sefer 6.74 khz oldu

Tx amplitüd ac 4.54 de kaldı ayrım güzel derinlik pasta kutusu net 30 cm ayarları açınca 60 cm oluyor ama bu sefer parazit,başlığa dokununca kabloya dokununca ötüyor.birde tecrübeli abilerimiz osilaskop ile nasıl  vlf başlık sıfırlanır gösterirler ise çok makbule geçer bence bir eksiklik diyede düşünüyorum.link altta

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2012, 10:31:50 Gönderen: Uykusuz »

BigBang

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 7
« Yanıtla #41 : 26 Nisan 2012, 02:29:05 »
Sn Gürdal ,

Başlık akordu ve faz ile gösterimi video olarak şimdiye kadar en güzel Tesoro firmasını tanıtan bir videoda görmüştüm . Sanırım akort konusunda en iyi fikri teorik olarak anlama açısından yine bu video verecektir . Yoksa bu konunun skop görüntüleri ile video veya resimler ile anlatılacağını hiç sanmıyorum . Ayrıyeten elimizin altında metaller zaten var ama toprakların (minerallerin) faz'a olan etkilerini anlatan , gösteren veya yazan da bulmamız imkansız olduğu için sanırım iş biraz başa düşüyor gibi  [alala?]
Daha Öğrenecek Çoook Şey Var ....

gurdal

• Çavuş
  • **
    • hobidedektör
« Yanıtla #42 : 26 Nisan 2012, 07:46:32 »
haklısınız ustam teşekür ediyorum açıklamalar için.sanırım daha çok çalışmak gerek.

tekin_efe

• Çavuş
  • **
  • Teşekkür: 4
    • http://defineturk.com/forum/index.php
« Yanıtla #43 : 26 Nisan 2012, 08:20:03 »
gürdal ustam selam,

sarmış olduğunuz bobini dondurdunuzmu yani diyorumki sardıktan sonra bobinlerde gevşeklik varmı iple veya vernikle sıkıştırdınızmı?

birde başlığın arka tarafında soba var birde ev içi denemelerde parazit çok olur. bunu en iyi gürültüsüz bir ortamda denemenizi öneririm. başlık sıfırlama konusu baya sıkıntı elektriksel gürültünün bence çok etkisi var bir de başlık ara kablosuda etkendir.

saygılar.

af.can

• Onbaşı
  • *
  • Teşekkür: 1
« Yanıtla #44 : 26 Nisan 2012, 09:06:51 »
Merhabalar.Gürdal usta kolay gelsin.  Bu devre çok güzel çalışan bir devre. Öncelikle  tx amplitude ac voltajını en düşük 5.05 v ayarlamaya çalışın . Bobin ekranlamasını yapın.ikincisi bobin bağlantı soketinizi merkezden alıp pasif bölgeden bir yere yerleştirin. lcr metreniz varsa  mhz ölçüm moduna alın ve propları bağlı olmadan açıkta iken  kesinlikle 0.00 khz gördüğünüz biryerde bobin sıfırlamasını yapınız .aktif gürültünün en az olduğu bir yer seçiniz. Bu ortamı sağladığınızda bobinde  rx de ac 0 mv bile görürsünüz .Audio ses ayrımına itibar etmeyiniz parazitin bir diğer kaynağınıda o zahten. birde akord condansatörlerinizide iyi hesaplayınız .