Welcome, Ziyaretçi

Gönderen Konu: Arduino Master Slave analog sinyal hatasi  (Okunma sayısı 3774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semiconnector

• Teğmen
  • Teşekkür: 2
Arduino Master Slave analog sinyal hatasi
« : 27 Ekim 2014, 22:15:02 »
Merhaba arkadaslar bir sorum olucakti. Uzun zamandan beri bir Robot icin calismalar yapmaktayim. Robot un tekerleri biribirinden bagimsiz olarak hareket etmek zorunda. Elimde iki cesit Motor var ve biri Bruschless Motor bu Motoru bilgisayardan hazirladigim kontrol ekranindan Bluetooth ile Arduinolar arasi analog sinyal ile kontrol edemiyorum. Ayni Arduinoda ki diger Motor dijital sinyal ile kontrol edebiliyorum. Acaba Analog sinyalde  atladigim birsey mi var arkadaslar yardimci olabilirseniz sevinirim.

Uykusuz

• Administrator
  • Yarbay
  • Teşekkür: 207
  • while(heart_rate>0){work();}
Ynt: Arduino Master Slave analog sinyal hatasi
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2014, 12:32:32 »
Merhaba

Ben tam olarak problemi anlayamadım hocam. Bir arduinodan diğerine analog veri mi yollayamıyorsunuz? Biraz açabilir misiniz?
Projelerimiz için tıklayın Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olun veya Giriş Yapın
Sipariş ve Bilgi için satis@lugatek.com ile irtibata geçiniz.
Lütfen teknik sorularınızı forumda sorunuz özel mesaj göndermeyiniz

semiconnector

• Teğmen
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2014, 15:05:13 »
Hocam ekte Arduino dosyalarini yolluyorum bir bakabilirseniz sevinirim. Master a c# da hazirladigim arayüz ile karakter yolluyorum ve karakter ulastiginda baska bir Arduino ya(slave) i2c haberlesmesi ile veri yollayip motorumu calistirmak istiyorum.Pedelec motoru kullaniyorum bu motor elektrikli bisikletlerin göbeginde kullaniliyor ama ben robotumda teker olarak kullanmak zorundayim. Arduino da analogWrite(pwm degeri) yaziyorum dogru calismiyor ya da hic calismiyor. Bir ayrinti dosyada göreceksiniz digitalwrite(2,HIGH) yaziyor,motorsürücüde bir uc var onu pin 2 ye bagladim. bu ucu HIGH yapinca motor ileri, LOW yapinca geri dönüyor. Ama geri Master slave haberlesmesinde hic calismiyor. Komik olan ise ben i2c yi yani Master Slave kullanmayip tek Arduino ve C# arayüz ile haberlesmeyi direk yaptigimda motor ileri geri calisiyor.Yardimci olabilirseniz cok seviniriim.Hocam ekte pedelec Motorun baglantisinida eke koydum. Herhangi bir sey görmek isterseniz yollarim.Hocam bir sorum daha olacakti.Ben arayüz olarak c# 2010 ekspress kullaniyorum ve arayüzde bazen butonlara bastigimda takilma ya da kilitlenme oluyor.Acaba C# profesyonel kullanmadigimdanmidir. Isterseniz o programida yollarim.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 10:39:06 Gönderen: semiconnector »

semiconnector

• Teğmen
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2014, 19:57:32 »
Merhaba hocam ekte dosya yollamistim bakabildiniz mi acaba ?

Arduinonun slave kisminda mesela
if(x==12)
{
analogWrite (9,255);
}
yaptigimda pedelec motorum master slave de calisiyor ayni sekilde

if(x==12)
{
servo.write (90);
}
yaptigimda servo motorum calisiyorum. Tabii ki bunlari ayri ayri yükledigimde calisiyor. ama
if(x==12)
{
analogWrite (9,255);
servo.write (90);

}
yaptigimda sacma calisma oluyor ya da hic olmuyor. bunun nedeninin wire.h kutuphanesinde sanirim ya da ynalog ve dijital sinyal icin ayni Timer larin kullanilmis olabilicegini ögrendim. Acaba bu konuda yardimci olabilir misiniz bu konuyu cok cözmem gerekiyor.

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2014, 14:17:06 Gönderen: semiconnector »